Przejdź do treści
3
Przejdź do stopki

Bezpieczeństwo w sieci - realizujemy Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Poznaję technologiczne triki, osiągam świetne wyniki"

Bezpieczeństwo w sieci - realizujemy Ogólnopolski Projekt Edukacyjny

Treść

Uczniowie naszej szkoły biorą udzial w Ogólnopolskim Projekcie "Poznaję technologiczne triki, osiągam świetne wyniki". Projekt daje możliwość realizacji treści podstawy programowej kształcenia ogólnego w efektywny i atrakcyjny sposób - poprzez wykorzystanie narzędzi multimedialnych i informatycznych (m.in. z programu "Laboratoria przyszłości") oraz odkrywania tajników współczesnych technologii. Głównym celem projektu jest wsparcie edukacji informatycznej i medialnej oraz pomoc szkołom w realizacji podstawy programowej zgodnie z podstawowymi kierunkami polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2023/2024.

Pierwszy projekt, który realizowali nasi uczniowie związany był z wykorzystaniem programu Storyboard. Uczniowie tworzyli komiksy, podkreślając zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Poprzez kreatywne narracje graficzne uczyli się o ochronie prywatności online, rozpoznawaniu zagrożeń i odpowiedzialnym zachowaniu w sieci. To interaktywne podejście pomogło im lepiej zrozumieć te ważne kwestie.

19973